Kurucular

Megan Kashat Kurt

Irak asıllı Amerikalı şarkıcı Megan Kashat, Dünyaca ünlü dansçı, vokalist, söz yazarı ve soyut ressamdır. Detroit doğumlu yetenek eğitimine tiyatro, koro ve dans alanlarında başladı. daha sonra New York City’deki Broadway Dans Merkezi’nde ve şarkı yazımı için Detroit Insistute of Music Education’da eğitim aldı. Kashat, Lion’s Thanksgiving İlk Yarı Şovu’nda Mariah Carey için ilk profesyonel konserine başladıktan hemen sonra liseden 16 yaşında ayrıldı. Bir yıl sonra American Dance Company ile Prix De Espana Dünya Kupası Yarışması’nda 2. oldu. Bale, tap, jazz, hip hop, contemporary, and ballroom styles tarzlarında 10 yılı aşkın bir süre boyunca haftada 30 saat titizlikle antrenman yaptığı için Megan’ın odak noktası ve bağlılığı genç yaşta belirdi.

Amerika’nın dört bir yanında birkaç yıldır ulusal ödüller kazanan, sonunda kendini The Goo Goo Dolls, Jesse McCartney ve Charlie Wilson ile The 2010 Grammy Awards, The Mo Nique için 2 yıllık bir dünya turu ile sahneleri paylaşırken buldu. Gösteri, The Wendy Williams Show, The Steve Harvey Hoodie Awards, The Tom Joyner Cruise, The Golden Trumpet Awards, Essence Music Festival ve diğerleri ayrıca Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı, Big Sean ‘Guap’ müzik videosu TI için Los Angeles, California’da çekilen “Dope” müzik videosunda yer aldı.

Megan, Steve Aoki ile Ibiza’da 5 ay boyunca uluslararası bir proje de çalıştı ve ayrıca Adele, Cirque Du Soleil, Christina Aguilera, Gwen Stefani gibi dünyaca ünlü sanatçılara sahne arkasında eşlik etti.

Megan dünya çapında birçok plak şirketiyle çalışmış olsa da, şu anda Lübnan, Beyrut’ta bulunan Orta Doğu’nun önde gelen plak şirketlerinden biri olan Watary tarafından temsil edilmektedir. Dj Regard dahil olmak üzere uluslararası sayısız sanatçıyla işbirliği yaptı. Megan’ın yetenekleri sınırsızdır ve eğitimi sektörde ilerlemek isteyen ciddi sanatçılara yöneliktir.

Yusuf Can Kurt

1982 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Profesyonel dj’lik kariyerine 2000 yılında başlayan Kurt Havana , Reina , Lesottoman 29 Funfatel , Vogue , Soho House İstanbul gibi İstanbulun en prestijli mekanlarında yıllarca performans sergiledi.

2018 yılından beri Power fm de Master djler kategorisinde Electronic downtempo ,Progressive ,Tech House , Deeptech House ve Melodic House ve Melodic Techno gibi müzik tarzlarından oluşan setleriyle dinleyicileriyle buluşmaktadır.

Doğuş Holding’e bağlı Dream Group’ta yılllarca markalar müzik direktörlüğü görevinde bulundu. Avrupanın ve dünyanın en ünlü djleri ile birlikte sahneler aldı ve ilk single albümünü 2010 yılında çıkardı. Arkasına sayısız albüm ve remixe imza attı. 2012 yılında ilk Dj ve müzik akademisini açtı ve bir çok öğrenci yetiştirdi.

İlk maxi singleını Emi Universal Music etiketi ile 2017’de çıkardı. Eski şarkılara yaptığı yeni düzenlemeler ile tanınan Kurt “Gesi Bağları” adlı anonim türküyü yeniden düzenledi ve Avrupa müzik etiketi ile satışa çıkardı. Bu single sayesinde sayısız dinleyiciye ulaştı

Son zamanlarda yaptığı single albümlerin başarısı sonrasında 2019’un en iyi dj kategorisinde “Altın Kelebek” ödüllerinde aday gösterildi.

Yusuf Can Kurt Kariyerini eğitim alanında daha da güçlendirerek Pıoneer Dj markasıyla lisans anlaşması imzalayarak eğitim hayatına geri döndü 2019 da Ghost Dj Müzik akademisi ve 2020 de Babylon Dj – Müzik ve Dans akademilerini açtı.

Yusuf Can Kurt kariyerine Türkiye’nin ve Avrupanın prestijli mekanlarında sahne alarak devam etmektedir.